Obecné informace k čištění vrtů

Tyto informace jsme získali na základě vlastních zkušeností

Čištění vrtů se doporučuje vždy jednou za 4 roky.

 • Čistění vrtu se provádí hlavně kvůli ukládaní sedimentu na dně vrtu, který postupně ubírá na hloubce vrt, snižují tím jeho vydatnost a zabrání uvíznutí čerpadla v sedimentu.
 • Postupně se ucpává perforace v plášti vrtu, který má za následek zmenšující se nátok vody do vrtu.

Čištění vrtu začíná v ten moment, kdy vytáhneme Vaše stávájící čerpadlo, poté vrt čistíme vysokotlakovým, kalovým čerpadlem s vrtulí, čistíme perforace a stěny pláště a tlakem rozrušíme sediment na dně vrtu, který následně odčerpáme ven z vrtu na povrch, jedná se o skutečné odčerpání (vysátí) ze dna.

Tato metoda je v dnešní době tou nejúčinější na čištění vrtů, následně dezinfikujeme celý vrt chlornanem sodným, po uplynutí cca 30 minut čerpáme vodu znovu zpět ven na povrch, dokud není voda naprosto čirá.

Celé čistění zakončujeme tím, že zpět vracíme kompletně umyté Vaše čerpadlo včetně trubky a kabelu.

Nečistíme vrty tlakovým vhánění vody do vrtu a následným vyplavováním sedimentu z vrtu, tyto metody nepatří mezi účinné, jako přímým odčerpáním sedimentu ven z vrtu speciálním čerpadlem na odkalení vrtu.

Naše metoda je šetrná pozemku kolem vrtu a není problém touto metodou čistit vrt, který se nachází uvnitř v budově nebo pod přístřeškem –  okolí vrtu zůstává nepoškozené a čisté.

Čerpání přímo ze dna vrtu speciálním čerpadlem, které rozmíchá na dně sediment a kal tlačí ven z vrtu (vysává se ven na povrch). Sediment se skládá převážně z písku, bahna a drtě z hloubení vrtu. Jako všechny metody, mají své úskalí, jedním z problémů u této metody, je nedostatek vody v nátoku do vrtu, avšak i toto řešíme po svém. Ideální na kompletní čištění vrtu je nutnost mít po ruce min. 500 litrů vody bokem, tedy např. zahradní sudy, nádrže na vodu ze svodů apod. 

Kde všude jsme schopni vyčistit Vaši vrtanou studnu?

Co o nás říkají naši zákazníci?

Kontaktujte nás

Většinu dne trávíme čas v terénu u jiných zakázníků, tedy se může stát, že telefon během dne nezvedneme, avšak voláme vždy zpět. Na emailové zprávy reagujeme vždy večer po příjezdu do bydliště. Mějte prosím strpení s naší zpětnou vazbu, určitě na Vás nezapomeneme. 

Provozovatel:

Pavel Trnka
Družstevní 135
25090 JIRNY, okr. Praha – východ
IČ: 87542412
email: info@cistimevrty.cz
Tel. 733 507 408

Působiště

Středočeský kraj, Liberecký kraj, Ústecký kraj, Vysočina.
Po dohodě není problém dojet i mimo tyto regiony

  Dobrý den,

  pokud na našem webu nenajdete odpověď na Váš dotaz, rovnou volejte na tel. 733 507 408.
  Pro cenovou nabídku potřebujeme znát především vnitřní průměr, hloubku vrtu a také lokalitu, kde se vrt nachází, následně jsem schopen přesně nacenit kalkulaci.

  Pavel Trnka
  info@cistimevrty.cz
  Tel. 733 507 408