Studna má málo vody a nestíhá doplňovat. Toto řešení provádíme již standardně a x krát do měsíce, tentokrát v Kytíně v domově pro seniory.
Nejdříve jsme byli v domově pro seniory se vrt pokusit odborně vyčistit. Nebyl shledán tak zásadní sediment, který když by se vyčistil, vrt by byl schopný zase fungovat jako v minulosti, když byl vyvrtán. Stáří vrtu někdy kolem 1998. Tehdy v těchto letech bylo vody ještě dost.
Na řadu přišlo naše řešení, které vrty a jejich majitele doslova zachraňuje před budováním nového vrtu. A to sice řešení akumulační (retenční) nádrže, do které se automaticky čerpá voda z vrtu a následně dům je napájen dalším čerpadlem z nádrže. Vše je automaticky provázáno, tedy se nemůže stát, že ve vrtu dojde voda a spálí se čerpadlo a naopak se nemůže stát, že v nádrži voda přeteče. Vše řešíme elektronicky přes sondy, které těmto problémům pohodlně zabrání.
Toto řešení vyjde na 50% z celkové ceny řešení nové studny, tedy poměr cena / výkon je skvělý. Doporučujeme všem, kdo máte ve studních málo vody a nestíhá již běžný provoz.
Zde jsme instalovali 2m3 nádrž, neboť v domově pro seniory je 18 lidí, kteří spotřebuji vody poměrně dost.
