Čištění vrtané studny svépomocí

Vyčistit vrtanou studnu není levnou záležitostí. Pohybuje se v rozmezí od 7 i do 15 tisíc korun. Většina lidí samozřejmě bádá, jak na to. Spousty rádoby odborníků (většinou to jsou “chytří” sousedé a kamarádi z hospod) kteří Vám poradí, kupte si čerpadlo Malyš, pošli ho do studny a nech to čerpat. Nedělejte to!

Čerpadlo malyš je specifické membránové čerpadlo (vibrační), které ve vrtu napáchá daleko více škod. Čerpadlo dokáže vzít spousty nečistot, na to je malyš skutečně dobrý, nicméně nemůže nasávat dlouhodobě nečistoty, tím se pak špatně chladí a většinou se spálí motor. Další a skutečně ten nejzásadnější problém je, že čerpadlo šíleně vibruje, dokáže hýbat celou výstrojí a naopak je schopné vrt poškodit. Pokud není výstroj pronýtována, dokáže i trubky vysadit z hrdla a tím vrt naprosto uzavřít a čerpadlo už se také nemusí podařit vytáhnout a asi tušíte, co následuje… vrt je zničen a můžete vrtat za nemalé peníze nový.

Studna je zdroj vody o který se musí pečovat, někde je geologie ustálená a pokud se pravidelně voda užívá (čerpá) bývá klid i 15 let. Tam, kde je geologie písčitá, jílovitá, bývá často problém i po 5-7 letech užívání. Vrt Vám každý rok šetří vodu, je tedy potřeba počítat s tím, že jednou za x let je potřeba jej nechat odborně zkontrolovat a vyčistit.

Naše rada závěrem
Máme zkušenosti se zákazníky a většinou to bývá tento model: Zavolali, chtěli kalkulaci, ta se jim přednesla, zjistili, že je to dražší, než se očekávalo, koupili si malyše (cena se pohybuje do 2 tis) při samotném domácím čištěním jedno spálili (čerpadlo při dlouhodobém provozu se přehřívá) , koupili druhé, to se také spálilo a poté volali s tím, že se to úplně nepovedlo a pak jsme již přijeli my. Další zkušenost je ta, která se popisuje výše, čerpadlo se ve vrtu zaseklo a musel přijít odborný pokus o vytažení, někdy to skutečně lze vytáhnout (máme elektrický jeřáb, řetězové kočky) ale vše se pak zbytečně prodražuje.

Oslovte při čištění skutečně nás, kteří se touto problematikou zabýváme, máme zkušenosti a minimalizujeme rizika zničení Vaší vrtané studny. Zavolejte na 733 507 408, nebo nám napište pomocí formuláře zde a nebo pište rovnou na email info@cistimevrty.cz

Takto malyš vypadá

Studnařství komplexně.

Nezabýváme se již pouze čištěním vrtů a studní, ale řešíme obor studnařství kompletně. Pokud máte aktuální problém s kvalitou vody, či např. nefunkční čerpací techniku (čerpadlo, spínač, tlaková nádoba) a nenarazíte na zodpovězení Vašeho dotazu na našich stránkách, volejte přímo 733 507 408, nebo pište na info@cistimevrty.cz.

Podívejte se na naše poslední práce zde

Pro cenovou nabídku ideálně vyplňte poptávkový formulář, ať víme základní informace, cenu najdete v emailu zpravidla do 24 hodin. 

Přejít nahoru