Kontaktujte nás

Většinu dne trávíme čas v terénu u jiných zakázníků, tedy se může stát, že telefon během dne nezvedneme, avšak voláme vždy zpět. Na emailové zprávy reagujeme vždy večer po příjezdu do bydliště. Mějte prosím strpení s naší zpětnou vazbu, určitě na Vás nezapomeneme. 

Provozovatel:

Pavel Trnka
Družstevní 135
25090 JIRNY, okr. Praha – východ
IČ: 87542412
email: info@cistimevrty.cz
Tel. 733 507 408

Působiště

Středočeský kraj, Liberecký kraj, Ústecký kraj, Vysočina.
Po dohodě není problém dojet i mimo tyto regiony

  Nejčastější dotazy od zákazníků

  Zde vypisujeme nejvíce dotazované dotazy od našich zákazníků. S vrty máme zkušenost více než 3 roky. Za toto období se neustále opakují tyto dotazy, zde Vám přinášíme rychlé odpovědi. Pokud nenajdete odpověď na Váš dotaz, volejte 733 507 408

  Toto je vůbec nejčastější dotaz. Ano, pokud se vrt dlouhé roky nečistí, dochází k usazování sedimentu a postupem času se dostane do výšky, kde je perforace ve vrtu, která zajišťuje přítok vody do vrtu. Sediment bývá často neprůchodný a voda se tak do vrtu dostává jen velmi málo, proto neustále ubývá vydatnost vrtu. Tedy, ano, po našem zásahu čištění vrtu se Vám skutečně zvýší nátok vody a vrt bude vydatnější. Rada zní, čistěte pravidelně, alespoň jednou za 4-5 let. 

  Toto se většinou stává, že se vrt dlouhé roky nepoužívá. Typický příklad, že voda ve vrtu obsahuje přemnožené bakterie, které je potřeba ihned zlikvidovat. V horším případě se děje to, že podloží je skálovité, jsou tam pukliny a voda obsahuje více železa a manganu. V tomto případě je potřeba vrt řádně vydesinfikovat, čistit pravidelně a používat i úpravny vody.

  Vytáhneme Vaše stávající čerpadlo, do vrtu spustíme naše vysokotlaké kalové čerpadlo s hřídelí, která pod tlakem rozvíří veškerý sediment a následně se sediment i s velkými částicemi odsává na povrch, po našem zásahu je črt naprosto čistý, bez sedimentu, následně se vrt desinfikuje vysokoprocentním chlornanem sodným, který do pár minut vyhubí veškeré bakterie. 

  Norma říká, že vrt je ideální čistit jednou za 4 roky - to je ideální stav. Většina majitelů však vrt čistí až je příliš pozdě. Voda totiž i po 4 letech vypadá stále čistě, nezapáchá, nicméně, bakterie ve vrtu jsou a stále se množí. Poté je jen otázka času, kdy se bakterie přemnoží. Voda je základ života, proto je na místě, vodu si ve vrtu udržovat v rovnováze a v dobré kvalitě.

  Dobrý den,

  pokud na našem webu nenajdete odpověď na Váš dotaz, rovnou volejte na tel. 733 507 408.
  Pro cenovou nabídku potřebujeme znát především vnitřní průměr, hloubku vrtu a také lokalitu, kde se vrt nachází, následně jsem schopen přesně nacenit kalkulaci.

  Pavel Trnka
  info@cistimevrty.cz
  Tel. 733 507 408