Výměna starého železného potrubí za PE trubku

S prvním letošním dnem, kdy teploty byly již v mínusu, jsme se pustili do výměny starého železného potrubí ve vrtané studni, zároveň s potrubím se vyměnilo čerpadlo společně s trubkou, která se dala již do PE (polyethylen). Čerpadlo značky Novax, které bylo ve studni celých 30 let a ještě v srpnu tohoto roku bylo ve funkčním stavu a bylo schopné čerpat vodu. je skutečně rarita, to jsme ještě nezažili. Čerpadla značky Grundfos vydrží i 20 let, s tím se setkáváme poměrně často, ale u této značky nikoliv.

Výměna železného potrubí není snadnou záležitostí. Musí se postupovat poměrně obezřetně a opatrně. Hlavní a důležitou součástí výměny je jištění. Jištění celé instalace tak, aby trubka nezalítla zpět do vrtu, kde by ji už nikdo nikdy nevytáhl.

Pracujeme i v zimním období…

Jezdíme po studních i v tomto čase. Pojďte studny připravit na jaro – ideální čas je nyní, nutno podotknout že i za nižší ceny, než v hlavní sezóně. Pokud máte aktuální problém s kvalitou vody, či např. nefunkční čerpací technikou (čerpadlo, spínač, tlaková nádoba) a nenarazíte na zodpovězení Vašeho dotazu na našich stránkách, volejte přímo 733 507 408, nebo pište na info@cistimevrty.cz.

Přejít nahoru