U nás se dozvíte obecné informace k čištění vrtů!

INFORMACE ZÍSKANÉ ZKUŠENOSTMI A PRAXÍ

Obecné informace
k čištění vrtů

Obecné informace k čištění vrtů

Obecné informace k čištění vrtů. Tyto informace jsme získali na základě vlastních zkušeností
Kdy vyčistit vrt? Čištění vrtů se doporučuje vždy jednou za 4 roky.
  • Čistění vrtu se provádí hlavně kvůli ukládaní sedimentu na dně vrtu. Sediment postupně ubírá na hloubce vrtu, snižuje tím jeho vydatnost a postupně dochází k uvíznutí čerpadla v sedimentu.
  • Postupně se ucpává perforace v plášti vrtu, který má za následek zmenšující se nátok vody do vrtu.

Čištění vrtu začíná v ten moment, kdy vytáhneme Vaše stávající čerpadlo. Následně vrt čistíme vysokotlakovým, kalovým čerpadlem s vrtulí, čistíme perforace a stěny pláště a tlakem rozrušíme sediment na dně vrtu, který následně odčerpáme ven z vrtu na povrch. Jedná se o skutečné odčerpání (vysátí) ze dna.

Tato metoda je v dnešní době tou nejúčinnější na čištění vrtů. Následně dezinfikujeme celý vrt chlornanem sodným a po uplynutí cca 30 minut čerpáme vodu znovu zpět ven na povrch. Tento proces provádíme dokud není voda naprosto čirá.

Celé čistění zakončujeme tím, že zpět vracíme kompletně umyté Vaše čerpadlo včetně trubky a kabelu.

Nečistíme vrty tlakovým vhánění vody do vrtu a následným vyplavováním sedimentu z vrtu, tyto metody nepatří mezi účinné. Proto využíváme přímé odčerpání sedimentu ven z vrtu speciálním čerpadlem na odkalení vrtu.

Naše metoda je šetrná pozemku kolem vrtu a není problém touto metodou čistit vrt, který se nachází uvnitř v budově nebo pod přístřeškem –  okolí vrtu zůstává nepoškozené a čisté.

Čerpání přímo ze dna vrtu speciálním čerpadlem, které rozmíchá na dně sediment a kal tlačí ven z vrtu (vysává se ven na povrch). Sediment se skládá převážně z písku, bahna a drtě z hloubení vrtu. Jako všechny metody, mají své úskalí, jedním z problémů u této metody, je nedostatek vody v nátoku do vrtu, avšak i toto řešíme po svém. Ideální na kompletní čištění vrtu je nutnost mít po ruce min. 500 litrů vody bokem, tedy např. zahradní sudy, nádrže na vodu ze svodů apod. 

Studnařství komplexně.

Nezabýváme se již pouze čištěním vrtů a studní, ale řešíme obor studnařství kompletně. Pokud máte aktuální problém s kvalitou vody, či např. nefunkční čerpací techniku (čerpadlo, spínač, tlaková nádoba) a nenarazíte na zodpovězení Vašeho dotazu na našich stránkách, volejte přímo 733 507 408, nebo pište na info@cistimevrty.cz.

Podívejte se na naše poslední práce zde

Pro cenovou nabídku ideálně vyplňte poptávkový formulář, ať víme základní informace, cenu najdete v emailu zpravidla do 24 hodin. 

Přejít nahoru